Jaro

...vím, že není, ale venku to tak chvílema vypadá (nepočítám ranní škrábání předního skla) a hlavně, už se ho nemůžeme dočkat.


Za těch pár měsíců, kdy se tady neobjevil ani příspěvek, se toho hodně stalo.

Kája nastoupila v září do 1.třídy. Už byla šestá v pořadí, takže my-dospěláci jsme si to užívali celkem v klidu a bez stresu. Chyba. Karolínka zapomíná domácí úkoly, čipovku na obědy, pomůcky.... Jí to prostě vůbec nezajímá. Třídní důtka v pololetí je toho důkazem. Denně prolézám všechny sešity, notýsky a druhý den přinese poznámku, že neměla bruslení. Jsou věci, na které si děti musí pamatovat, nikde nejsou napsané.
Tancování v TS Ridendo pokračuje i v letošním školním roce. Zatím máme za sebou 1.soutěž. Narozdíl od školy ji tanec baví mnohem víc. Prostě blondýna.....

Hanička chodí letos do školky bez větších problémů. Skoro zmizela agresivita, učitelky ji víceméně chválí. Trvá ničení hraček, nůžky v ruce = pohroma.  Prostě dračice, která jde do všeho po hlavě a nikdy nikdo neví co udělá v další vteřině. Co nezměníme, je ment.retardace , v únoru byla u zápisu do speciální školy. Překvapilo mě, že chtějí po dětech číslice, písmenka.... Je jí 7.5 r a podepsat se neumí.

Jonáš už je velkej kluk :-) . Asi normální 8-leťák, ale mezi našima malýma vyniká. Jak výškou (140 cm), tak šikovností. Stejně jako Kája chodí tancovat (i když letos do jiné skupiny). Bála jsem se, že mezi 20 holčičkami se mu nebude líbit. No, líbí....
Občas pozorujeme známky něčeho, co se jeví jako puberta. Odmlouvá, diskutuje.... ale zatím to všichni zvládáme ve zdraví.

Anetka je pořád víla... Tichá, klidná, nekonfliktní. Ale taky úzkostná, z maličkostí vystresovaná. Křehoučká holčička. Moc toho nenamluví, zato se moc ráda mazlí. Ve škole se jí nelíbí. Ona ta naše spec. škola je taková zvláštní.... Ale snaha o přeřazení dětí na ZŠ nevyšla. Letos už netancuje, nesplnila požadavky její věkové skupiny. Bude jí deset, vypadá na 8, chová se na 5. Princezna malá.

Lukáš je šikovný kluk. Sice nevymyslí to, co bychom čekali od skoro 10-letého kluka. Ment. retardaci má na celý život. Ale snaží se. Moc se snaží. Někdy zlobí jako každý kluk. A to je dobře. Školu prý nenávidí. To asi k věku patří. Bohužel zatím není lepší řešení.

 Zuzanka - knihy, knihy a knihy...........

Verča - tady snad jen Baník Ostrava. Na podzim chtěla na zápas jet víc než bylo zdrávo. Až do Nového roku jsme jí čas zpestřili zákazem pc, mobilu...Byly to pěkné vánoce. Byla s náma, nejen vedle nás. 
Čekají jí přijímačky. Jestli je tak klidná jak vypadá, klobouk dolů.

Moje podzimní operace přinesla spoustu věcí.Kromě vyřešení zdr. problémů i zjištění sousty alergií. Potravinových i jiných. Takže my dospěláci jíme víceméně bez lepku, cukru.... manžel ze solidarity se mnou.
Zjistili jsem, že k životu nepotřebujeme rohlíky ani knedlíky. Dokonce ani brambory nebo rýži.

S jarem začínáme hledat kešky. Chci opravdové jaro.......

1 komentář:

Helaovečka řekl(a)...

Jste úžasná velká rodinka! Upřímně nechápu, jak to v tak velkém počtu zvládáte, ale z fotek čiší pohoda a krásno.